ZEKİ MENSUCAT olarak

Yılların vermiş olduğu tecrübeyle yapılmayanı yapmak, mevcut olanı daha ileriye götürmek ilkesiyle çıktığımız yolda tekstil sektörünün getirdiği rekabet ortamını doğru değerlendirerek teknoloji ile inovasyonu birleştirip katma değeri yüksek ürünler üretmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bu bağlamda çıktığımız yolda dürüstlük ve çalışkanlığı vazgeçilmez ilkeler olarak benimseyen firmamız insana ve bilgiye değer veren anlayışıyla ilerleyen yıllarda sektörde daha sağlam bir yer edinmiş ve bugün Gaziantep’in en büyük iplik tedarikçilerinden biri haline gelmiştir. Bu anlayışımıza yenilikçi ilkesini de katıp Türkiye’de uzun ömürlü bir firma olmayı hedefliyoruz.

Bu hedef doğrultusunda 3 kuşak önce kilim ve battaniye sektöründe başladığımız serüvene ilk olarak akrilik ikinci olarak polyester sektörünü de katarak geniş bir ürün portföyüne sahip olduk. Bu yatırımların ortaya çıkmasının müşteri memnuniyetini kapsayan ürün odaklı üretimden geçtiğinin farkındaydık.

YÖNETİM CEO MESAJI

Müşteriden gelen siparişleri hammaddeden son ürüne kadar olan her aşamada ince elekten geçirerek, zamanında gönderdiğimiz bir yapı oluşturduk. Ayrıca sürekli iyileştirme ilkesini de yine bu sisteme entegre etmeye çalıştık. Bunların tümünü yaparken, “İşi yapan bilir.” düşüncesinde, işletme içerisinde bütün çalışanlarımızın fikirlerine önem verdik. Fikirleri bir süreç sonunda ve ürüne dönüşen çalışanlarımızı ödüllendirdik. Böylece hem çalışanımızı memnun ettik, hem de kazandığımız yeni ürün ve geliştirilmiş süreçlerle sektörde söz sahibi haline geldik.

Yönetim Kurulu olarak da üzerimize düşen görev sektördeki açıklıkları belirlemek ve bunları gidermeye çalışmaktı. 1900’lü yılların sonunda Gaziantep’te en büyük sektörlerinden biri olan halı sektörünün 2000’li yılların başında doygunluğa ulaşıp, önceden sadece üretim odaklı yürüyen sistemin, rekabetçiliğin artmasından dolayı devamlılığın kalite ve fonksiyonel ürün üretiminden geçtiğinin farkına vardık. Böylece biz ürünlerimize katma değer katıp geleceğe yatırım yaptık. Nitekim diğer firmalardan farklı olarak şimdilerde trend takip eden değil, trend belirleyen firma haline geldik. Zeki Mensucat olarak yaklaşık yarım asırdır süregelen ve önümüzdeki dönemde de aynı çalışma aşkıyla beraber ulusal, küresel bir şirket olma hedefi doğrultusunda ilerleyeceğiz. 
                                                                     
Saygılarımla

Zeki ZORKİRİŞÇİ

  • Son Teknoloji
    Üretim Tesisi
  • Yüksek
    Kaliteli Hizmet
  • Innovation

Sertifikalarımız